Utopia bamboo Türkiye’nin en revaçta olan lüks moda markasıdır. Utopia dünyanın her yerinden en güzel organik bambuları tedarik etmektedir. Tasarım ve üretim tamamiyle Türkiye’nin muhteşem Akdeniz kıyıları olan Göcek ve Fethiye’deki Utopia atölyelerinde yapılmaktadır.

Utopia, moda endüstrisinde 25 yılı aşkın tecrübesi olan Özlem Beliktay’ın yegane kreasyonudur. Özlem, kariyerine modellik ile başlamış, moda tasarım okuluna katılmış ve bu kariyerini perakende satış ve moda endüstrisine taşımıştır. Beliktay, 15 yıldan fazladır Türkiye’de kendi moda butiğine sahiptir. Utopia, ev tasarım kreasyonundaki harikalığı, kullanılan Utopia akım öncülüğü ve güzel tasarımlara sahiptir. 2019 Utopia Yaz Kreasyonuna Türkiye ve Dünyanın okyanus aşırı yerlerinden muazzam bir taleple karşılandı. Utopia, ev tasarım kreasyonlarındaki muhteşemliği ve kullanılan materyalleri anlamında eşsizdir. Materyalin ana kaynağı, bambunun doğa dostu ve antibakteriyel özelliğidir. Şu anki Utopia koleksiyonu, takı aksesuarları, ayakkabılar, şapkalar ve eşsiz el yapımı çantalar olmak üzere kadın giyim (sahil ve gece kıyafetleri) üzerine yoğunlaşmıştır. Kurum içi tasarım ve üretim atölyelerinin avantajı olarak Utopia her müşterisinin ihtiyacına özel sipariş fırsatı sunar. Utopia müşterileri için harika gelinlikler, gece elbiseleri ve plaj giysileri üretmektedir.

Ayrıca, ileri vadedeki seçkin erkek, çocuk giyim ve lüks yatak odası ve banyo giyim tasarımları ile ilgili planları mevcuttur.